BENİ ARAYIN
BENİ ARA
Hiç bir sonuç bulunamadı
Sıkça Sorulan Sorular
Teknede Ücret Ödeyebilir miyim?
Evet ! Ödeme tutarınıza göre bir kısmı depozit olarak havale ile veya teknede tur ücretinizi ödeyebilirsiniz. Bazı teknelerimizde POS (Kredi Kartı) cihazı bulunmakta olup tekne ücretini kredi kartı ile ödeyebilirsiniz. (Tüm teknelerde kredi kartı cihazı bulunmamaktadır)
Teknelere kendimiz yemek getirebilirmiyiz ?
Teknelerimiz son derece lüks malzeme ile donatıldığından, dışarıdan her yiyeceği ve içeceği malesef kabul edemiyoruz. Fakat önceden bildirilmesi şartı ile elimizden gelen kolaylığı sağlamaya çalışıyoruz.Ayrıca teknelerimizde mümkün olan en uygun fiyata menü ve içeceklerimizi önceden veya tur sırasında satınalabilirsiniz.
Teknede Bahşiş ( Tip )
Memnun kaldığınız turlarımızda bahşiş için belli bir kota bulunmamaktadır. Genelde %10 uygun bir bahşiş olacaktır.
Tekneler çocuk kabul ediyor mu ?
Tekneler genelde çocuklara da huzurlu bir ortam sağlamak düşüncesiyle donatılmıştır. Ancak, bazı yatlar çocuklar için asgari yaş sınırı uygulaması koyabilir. Yatın Mürettebatı çocuklara bakmakla görevli değildir ve fakat eğer arzu ederseniz önceden haber verilmesi şartıyla size çocuk bakımı için deneyimli bir çocuk bakıcısı nanny sağlayabiliriz. ( Konaklamalı turlarda zorunludur )
Teknede sigara içebilirmiyiz ?
Sigara genellikle yatlarda içilmez. Bu uygulama bazı yatlarda değişiklik gösterebilir ve kaptan tarafından musait olduğu teyid edilen yerlerde sigara içilebilir. eğer sigara içiyorsanız lütfen önceden haber veriniz, Güvenlik nedeniyle, yatın kabinlerinde , kisaca Yatın İç Mekanlarında Sigara Içmek Kesinlikle Yasaktır…
Teknelerin tur başlangıç ve bitiş limanları nasıl belirlenir ?
Her bir tekne bağlı olduğu limandan tura başlar. Mesela Bebek'te demirli bir teknenin başlangıç yeri Bebek Limanıdır. Tekneye Kabataş, Kanlıca, Beykoz veya diğer iskelelerden binmek isterseniz ayrıca ufakta olsa hesabınıza fark eklenebilir. Size tavsiyemiz kiraladığınız teknenin limanından tura başlamanız olacaktır.
Kiralık Tur Tekneleri hangi limanlara ve iskelelere yanaşabilir.?
İskelesi olan Restaurant ve Otellerin tümüne yanaşabilir. Ayrıca tüm marinalara girebilir ve yanaşabilir. Bunların dışında yoğun olmayan Kanlıca, Sarıyer gibi vapur iskelelerinede yanabilirler, bununla beraber bazı iskelelerden Palamar (Yanaşma ücreti) talep edilebilir bu durumda bu ücret sizin hesabınıza (Kiralayan kişi) eklenir. Motoryatlar yoğunluğu ile bilinen Eminönü,Karaköy,Üsküdar,Kadıköy Vapur iskelelerine boğaz trafiğini aksatmamak için misafir indirip bindirmezler. DENİZ TAKSİ ise transferlerde özel izini sayesinde tüm iskelelere yanaşabilirler.
Tekneden denize girebilirmiyim.?
Boğaz taksi'nin güneyde kiraladığı tüm teknelerde,(Göcek,Bodrum,Antalya,Kaş v.b.) misafirlerin denize rahat girebilmesi için tüm ekipmanlar eksiksiz olarak bulunmaktadır. Kaptanınızın uygun gördüğü tüm koylarda denize girebilirsiniz. İstanbul için özel yüzme turları ve rotaları mevcut olup rezervasyon sırasında satış yetkilimize mutlaka teknenin yüzme turları için uygun olup olmadığını sorunuz.
Mavi tur için kiraladığım teknenin su oyuncaklarını kullanabilirmiyim ?
Lütfen yatın motorlu su oyuncakları kullanmak istediğiniz zaman sorumluluklarınızı düşünün Eğer gerekli ruhsat ve sertifikanız yoksa / yata getirebileceğimiz bir eğitmen ile bu sorun çözümlenebilir. Tüm öğrenim ücretleri kiralayan tarafından ödenmek üzere hesabınıza yazılır Bazı Özel bölge ve alanlar tamamen motorlu su oyuncakları ve kullanımını yasaklar. Kişisel deniz araclarının kullanılması yalnızca. Kullanan operatörünün aldığı bir risk olarak degerlendirilir. Eğer yat da SCUBA donanımları varsa , sadece sertifikalı dalgıçlar tarafından veya PADI lisansı veya eşdeğer lisans sahibi misafirler tarafından kullanılabilir. Basit su oyuncakları ise kaptanınızın uygun gördüğü her yerde kullanılabilir.
Güneyde (Mavi Tur) seçtiğim bir yatın liman ve rotasını belirleyebilirmiyim ?
Güneyde haftalık bir turda kendinize özel olarak kiraladığınız teknenin tüm rotasını kendiniz belirleyebilirsiniz. Tüm Charter /Kiralama sözleşmesi için, bir kez seçilen yatın kullanılabilirliği doğrulanmış olmalıdır, standart kiralama sözleşmesi imzalandiginda yatin seyir ve uğradığı limanları belirtilir veya yatın Kullanımı Bağlama limanı dışında bitecekse (iletim, teslimat veya redelivery ücreti) gerekebilir. Bu herhangi bir peşinat olarak teyit edilmesi durumunda Kiralama Sözleşmesi sonunda bu masraflar, varsa, diğerleri ile birlikte ücretlendirilir.
Güneyde (Mavi Tur) Kiralama ücretine neler dahildir ?
Web sitemizdeki charter fiyatları, bir yatin tam anlamiyla çalışır vaziyette, kiralayan için sağlanacak tüm ekipmanları ile, deniz riskleri için sigorta ve mürettebat ücreti, mürettebat gıda ve giyimi kiralama kontratina göre yat sahibine aittir , Tüm diğer faaliyet giderleri kiralayan tarafından ödenir (vefakat ilave harcamalar bununla sınırlı değildir) bu harcamalar yatin Ana makineleri ve Jeneratorlerinin yakıtı ( Diesel ), motorlu su oyuncakları için gerekli yakıt ve yaglar ıle kişisel çamaşırhane giderleri , şarap, bira, alkollü , alkolsüz içecekler her turlu gıda malzemesı ve uydu telekomünikasyon gibi extra haberleşme ücretleri yanında , Yabancı liman ve acenta ücretleri ve eger yatın bağlama limanı dışında biryerde bırakıp çıkıyorsanız yatin baglama lımanına teslimi (redilevery ücreti adı verilen) bağlama limanına donüş ücreti ilave olarak hesaplanmaktadır.
Güneyde (Mavi Tur)Minimum Yat kiralama suresi nedir ve nasıl hesaplanır ?
Kiralama genelde haftalık hesaplanır. Yedi gün yani 1 hafta genelde minimum charter suresi olarak kabul edilir, rezervasyonlar Cumartesiden cumartesiye yedi gün olarak hesaplanır. yatın haftalık fiyatı yediye bölünerek gün fiyatı bulunur ve 7 günden fazla olan kiralama sozkonusu ise kira suresi gün sayısı ile çarpılarak Hesaplanır. Bazı yatlarda 7 günden daha az Charter mümkün olmaktadır ve düşük sezon dönemlerinde birkaç günlük charter mümkündür. İlk gün öğleden itibaren Charter suresi başlar ve son gün öğleyin biter. Örneğin, bir charterin başlama tarihi için 1 Haziran öğlenden - 8 Haziran öğlene kadar olan sure bir hafta charteri oluşturmaktadır. Yüksek sezon oranları en popüler charter dönemleri olan Temmuz / Ağustos ve noel haftası ( christmas ) ile birlikte yılbaşı için geçerlidir Orta mevsim oranları Haziran ve Eylül ayları için geçerlidir Düşük sezon oranları Mayıs ve Kasım için geçerlidir Charter Fiyatlari bu sitede doğru olduğuna inandığımız fiyatlar olmakla beraber değişebilir olduğunu bildirmenin bir sorumluluk olduguna inanıyoruz.
İstanbulda tekne yakıtı için ayrıca ücret ödeyecekmiyim ?
Hayır, kısa süreli yada tam gün İstanbul boğazı turlarımızda YAKIT ücreti fiyatlarımıza dahil edilmiştir. Aynı şekilde Deniz Taksi hizmetleri içinde yakıt ücreti fiyatlara dahil edilmiştir.
Kiralamak istediğim tekneyi turdan önce görebilirmiyim ?
Evet , kiraladığınız yada kiralamak istediğiniz tekneyi, önceden randevu almak koşulu ile görebilir mürettebatı ile tanışabilirsiniz.
Güneyde motoyat kiralama konusunda şirket bilgi ve tecrubemiz ne kadar ?
Motoryat kiralama konusundaki tecrübelerimiz ile misafirlerimizin tatillerini istedikleri bütçe ve zaman diliminde yapabilmeleri için yeterli arşiv ve donamımız bulunmaktadır, size düşen sadece bize ulaşarak dilediginiz zaman ve istediğiniz yatak kapasitesini bildirmeniz olacaktir, çok kısa bir sürede bizden alacağınız alternatifleri değerlendirmek için herhangi bir ücret ödemeniz gerekmez. bu vesile ile bilgilenir ve fikir edinmiş olursunuz. Alternatifleriniz doğrultusunda, en doğru motoryatı kiralamanıziçin sizlere yardımcı olmak isteriz. Karar verdiğiniz motoryatın en ince detaylarına kadar sizi bilgilendirerek en uygun rotadan en doğru personele kadar yeterli ve dogru bilgiler vererek tatilinizi aksatmanıza firsat vermeden size yardımcı oluruz. bunun icin Önceden motoryat tecrübenizin olması gerekmez size göre personel ve doğru seçimle koordinasyonu sağlamak bizin gorevimiz, sizlerin degerli zaman kaybınızı önlemek ve aradiginiz kriterlere uygun yatı bulmanıza yardımcı olmak icin tekne portföyümüzdeki bilgilerini sürekli yenilemekteyiz, çünkü amacımız siz tatil yaparken biz çalışarak size sorunsuz ve hicbir aksaklığa firsat vermemek icin kiraladiginiz tekne ile sürekli bağlantı halinde olup lojistik destek veya eksikligini hissettiginiz konularda yanınızda oldugumuzu hissetirmek amacındayız. Bodrum Türkbükü, Gümüşlük, yalıkavak, torba limanı ve Gündoğan koyu motoryatların en yogun olarak kullanıldıgı yerlerdir. Bizler yeni ve yenilikçi düşünce tarzımızı sizlerle paylaşmak istedik, sayfamızda koymuş olduğumuz satılık motoryat portföyümüzde genel olarak yeni tekneler yer almaktadır siz müşterilerimize farklı alternatifleri olan her boyda ahşap lamine epoksi, fiber glass grp , çelik sac aluminyum, compozit, malzemeler ile insa edilmiş satılık motoryatlar sunarak iç tasarımları birinci sınıf malzemeyle yapılan projelerinde göreceğiniz gibi kullanım alanları en iyi şekilde değerlendirilmiş konforlu ve estetik görünüme sahip lüks satılık motor yatları beğeninize sunmaktayız, satılık motor yat lar portföyümüzden beğenip almayı düşündüğünüz mutlaka bir motor yatımız mevcuttur
Kiralık gulet bilgimiz ne kadar ?
Kiralık Guletler Gulet kiralamak isteyen sizler, eger ilk kez gulet kiralıyacaksanız dikkat etmeniz gerekenleri sizlere hatırlatmak istedik, öncelikle internet üzerinden google arama motoruna kiralık motoryat veya Kiralik Guletyazarak açılan sayfaların profesyonelligi ve sayfalarda gordugunuz teknelerin kalitesine dikkat ederek size güven veren bir acenta ile baglanti kurup telefon veya e- mail yoluyla istemiş olduğunuz tarihlerde ve kişi sayınızı belirterek kaç kabin tekneye gerek duyduğunuzu belirtmeniz yeterli olacaktir. E- mailinize gelen cevaptaki tekne sizi tatmin ediciyse doğru adım atmışsiniz demektir , yazistiginiz acentadan ayrıntılı bilgi isteyin tekne günde kaç saat seyir yapıyor ? hangi rotalarda seyir yapacaksanız yatin musait oldugu giris ve cikis limanlarini, kumanya alımı, aşcısı ve yat personeli hakkinda bütün ayrıntıları detaylariyla konuşarak karar vermeniz en doğrusu olacaktır, yeterince emin olmadiginiz konularda sonradan tekneye gelip hüsrana uğramamak icin lütfen ayrıntılari sormayi unutmayın,
Tekne kiralarken (Güneyde) nelere dikkat etmeliyiz ?
Sayfamızın başında yazmış olduğumuz gibi tekne kiralama ile denizde yapabileceğiniz en mükemmel tatil hakkında birazcık anlatmak istedik, Tekne gezileri olarak seçeceğiniz bölge çok önemlidir, eğer bir çift seniz bölge seçimi konusunda bir sıkıntınız olmasın sadece bazen tekne ağır denizlerden etkilendiğinde birazcık sallanabilir ve bulantılara neden olur bundan bolayı yanınıza mutlaka deniz tutmalarına karşı bir ilaç almanızı tavsiye ederiz, eğer yat gezisi için çocoklu bir aile iseniz öncelikle gezilecek rotaya önem göstermelisiniz, denizlerden fazla etkilenmeyen rotaları tercih etmelisiniz, genelde çocuklar teknelerde biraz sıkılırlar bundan dolayı sallantılı bir rota seçerseniz çocuklar rahatsizlanmaya başladığında sizlerde rahatsız etmeye başlarlar, kiralamış olduğunuz yatın çocuklar için uygun olup olmadığına dikkat edin, kiralık tekned çocuklar sıkılmasın diye mutlaka yanınıza çocukların sevdiği flim cd lerini almayı ihmal etmeyin çocuklar teknede sıkıldıklarında almış olduğunuz filimler çok işe yaradığını göreceksiniz, unutmadan belirtelim tekne turu için kiraladığınız teknenin salonunda mutlaka televizyon dvd veya vcd çalar olup olmadığını sormayı unutmayın, Bazı kişiler kendi arkadaş gurubunu oluşturup yetişkin olarak tekne gesizi yapmayı pilanlarlar, eğer ilkkez böyle bir tatile çıkıyorsanız yanınızda mutlaka olması gereken eşyalarınızı sizlere hatırlatmak istedik birincisi iki adet denize girmek için mayonuz birisi ıslakken diğerini hemen giyerek yüzebilirsiniz, ikincisi mutlaka yaz günü güneşin öğleyin yakıcı sıcağına karşı güneş kıreminizi yanınızdan eksik etmeyin, Yanınızda fazla eşya almanıza gerek yok iki veya üç adet şort tişort teknede yeterli olacaktır bazı koylarda yürüyüş yapmak isteyebilirsiniz bundan dolayı yanınızda bieçift spor ayakkabı bulundurmayı ihmal etmeyin, Eğer yat turu için yunan adaları olarak tatil proğramınızı yapıyorsanız şengen vizeniz olması gerektiğini harıelatırız, Eğer türk sularında dolaşacaksanız sadece tekneye gelmeden evvel acantanıza email yollayarak isimlistesini doğum tarihleri gün ay ve tc kimlik numaralarınızı gönderip kiralamış olduğunuz teknenin kaptanı siz tekneye gelmeden biran önce liman çıkışlarını almış olursa tekneye katıldığınızda zaman kaybetmeden yerleşip biran önce seyre çıkabilirsiniz, Eğer önceden yiyecek içeceklerinizi acantanıza yaptırmışsanız zaman kaybetmeden tura başlayabilirsiniz, bazı yat gezileri isteyen müşteriler kendileri tekneye katılmaya geldikleri günü sabah erkenden alışverişlerini teknenin aşcısıyla beraber yapmak isterler ve çok kolaymış gibi hemen marketlere giderler kuru kumanya et balık bakkal kasap baharat içecekler cilt balım ürünleri derken bakmışsın 4 - 5 saat geçmiş birde teknede kalan arkadaşlar sıkılmaya başlar acaba alışveriş neden bukadar sürdü ne olu diye düşünmeye başlarlar.genelde haftalık tekne kiralamalarda cumartesi sabah saat 10,00 da tekneden eski müşteri çıkar, yeni gelecek olan misafirler için teknenin baştan aşağı yıkanıp temizlenmesi gerekli olduğundan 4 saat içinde banyolar yıkanıp temizlenir eski çarşaflar çıkarılıp odanın tozu alınır yeni yatak yuzleri serilir her odanın kişi sayısına uygun ayak havlularu yuz havlukarı ve banya havlusu birde denizden çıktığınızda kurulanmak için plaj havluları odaya yerleştirilir, Mutfakta önceki turdan kalan bütün yiyecekler içecekler aşcı baş tarafından çıkartılıp yeni gelecek olan misafirlerin alacakları kumanyalar için mutfak temizlenip hazırlanır, ve güverteci arkadaşlar önce teknede olan çopleri dışarı çıkarıp bütün kirli çamaşırları yıkatmak için çamaşırhaneye gönderirler, öncelikle güvertede bulunan güneşlenme minderlerini doğaya zarar vermeyen marın deterjanlar ile yıkayıp asarlar biran önce kuruyup güverteye yaymak için yatı baştan aşağı yıkayıp kuruladıktan sonra yeni tatile gelecek olan misafirlerin kumanyasını yerleştirmek için hazırlık yaparlar buarada özel işi olan şahsi ihtiyaclarını dişardan kısıtlı süre içersinde gidermeyeçalışırlar biyandan kumanya yerleştirilir diğer yandan kaptanın tur esnasında teknede çıkan ufak tefek arızaları gidermeye çalışır tüm tekne personeli canla başla çalışarak misafirlerin hava alanından hareket edip tekneye gelmelerine 25 dakika kala herkez traşını olmuş duşunu almış pırıl pırıl kıyafetlerini gimiş mıs kokular surunerek paserellada tekneyi kiralayan yeni gurubu karşlamak için beklerler. ve size burada yazarak belirttiğim bütün işleri 3 – 5 saat içinde yapmış olurlar bunu tekneye yeni ketılan mısafirler farketmez bile sanarlarki personelin teknesi hazır ve bizi bekliyırlar oysa adamlar savaştan çıkmış gibi halde olmaları gerekirken yine personelin yüzünde tatlı tebessüm eksik olmaz işte buna yatcıların terimiyel ekip dayanışması denir. Teknede çalışan personel her ne olursa olsun işini bırakamaz personelden birisi rahatsızlansa işler aksamaya başlar herkezin teknede görevi bellidir bunun yanısıra denizde yaşamanın güçlüklerine katlanırlar her sorunun ustesinden kısa sürede gelirler,
Bodrum,Marmaris,Göcek ve Fethiye bölgelerinde tekne kiralama nasıl yapılır?
Her yıl bilindiği gibi sezon başında herkezi bir tatil, deniz, güneş heyecanı sarar genelde büyük şehirlerde yaşayanlar şehrin stresinden kurtulmak için biran önce yaz gelsede güneyde tatile çıksak diye düşünür ve bunun umuduyla yazın gelmesini beklerler fakat genelde son dakika rezervasyon yapmayı seven millet olduğumuzu unutmamalı buda sezon basi organize olmayan on hazirlik ve rezervasyon yapilmadan tekne Kiralanmak istendiginde, genelde istenen Tarihler ya dolu yada son dakika rezervasyon oldugu icin biraz daha fiyati yuksek olabilmektedir. dünyanın birçok yerinden denizde tatil için yat rezervasyon talebi almaktayız, yabancıların tatil anlayışı erken rezervasyon ve uygun indirim almak iken yerli misafirlerimiz son dakikaya kaldığı için indirimlerden fazla faydalanamıyor veya kendisi gibi pek cok kisinin ayni anda istedigi tekneye daha fazla para odemektedir, gerçekte yabancıların almış oldukları indirim çok farklı olmamakla maksimum indirim %10 civarinda olur bununla beraber yabancılarin ekstra olarak gidiş dönüş ucak biletleri hesaplandiginda ayni tatil icin yerli turistin iki katını ödemiş oluyorlar.
Güneyde ne gibi rotalar yapabiliriz ?
Rotalar yolcularımızın gitmek istedikleri bilmek istemesinden kaynaklanmaktadır , genelde bizden kiralık tekne isteyen müşterilerimiz en çok sordukları sorulardan biri, bilindiği gibi rotaların güzergahı ve koyların durumu, hangi koylar temiz, hangi rota emniyetlidir. denizde tatile çıkmak isteyen çocuklu ailelerin rotalar konusunda yaşanacak olumsuz sorunları önceden öğrenmeleri gereğinden ve ilk kez kiralık motoryat, kiralık gulet veya kiralık yelkenli tekneler ile denizde tatilini geçirmek isteyenlerin rotalar konusunda bilmek istediklerini sayfamızda belirgin bir şekilde anlatarak resim görselliği ve şiirsel anlatımlarımız ile açıklamaya çalıştık bu rotalar kaptanların deneyimlerinden istifade edilerek en sevilen koylar ,en temiz koylar ve en renkli gece yaşamlarının denenerek tavsiye edilenleridir. rotalarımızdan seçecekleriniz dün var olan bugünde varlığı devam eden henüz deniz kirliliğinin olmadığı koylara giden rotalardır. Ekde bulunan rotalarda emeği gecen sayın Adem Temiz kaptan ve Yavuz Porsuk kaptan ların emekleri ve tecrübeleri için sonsuz teşekkürler ederiz. Göcek Kekova Göcek Antalya Kaş Antalya Göcek Fethiye Göcek Göcek Marmaris Göcek Bodrum Gökova Bodrum Marmaris Simi Marmaris Göcek Marmaris Bodrum Üst bölümdeki yazılı olan rotalarımızın genelde Göcekten başlıyor olması bize ve en en yakın hava alanı olan Dalaman sebebindendir en yakın liman olarak düşünülüp hazırlanmıştır, fakat başlangıç limanını farklı bir limandan yapmak isteyenler için yapmış olduğumuz rotaları başlangıç limanları nı tersi olarak düşünebilirsiniz, rotalar bitiş limanlarından başlayıp başlangıç limanlarında bitirmek mümkündür, bizden kiralayacağınız teknelerde sizin belirleyeceğiniz rota proğramına denizin uygunluk durumu göze alınarak uyulacağından ve son ana kadar yapılan organizasyondan emin olabilirsiniz, rota belirlemesi tatile geldiğiniz güne bırakılmamalı önceden gezilecek güzergah belirlenip yapılan sözleşmede yazılı olarak rotanın güzergahı belirtilip sonradan çıkacak olan rota değişikliği konusunda yaşanacak olan tatsız anlaşmazlıklara mahal verilmemelidir